PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9692}

Urzeczona

Spellbound
7,5 5 649
ocen
7,5 10 1 5649
6,5 12
ocen krytyków
Urzeczona
powrót do forum filmu Urzeczona

Przez pierwsza częśc filmu ziewałam. Dla mnie ten film ciekawy stał się od momentu sceny kupowania biletów na stacji kolejowej. Po tej scenie ruszył z kopyta az miło: ukrywanie sie w domu profesora Brulova, scena z brzytwą, sekwencja snu, jazda na nartach i uzdrowienie Johna, zwrot akcji po przybyciu policjantów, zorientowanie sie Constance o winie dyrektora Green Manor i zakończenie z rewolwerem skierowanym w widza, którego nie da się zapomnieć. +poczucie humoru, które zaserwował Hitchcock, dodające lekkości i będące miłą odmianą od zbyt dużej ilości wywodów psychoanalitycznych. 6/10. Byłoby siedem, gdybym nie znała "Liny", która bije "Urzeczoną" na łopatki.

VenusInFurs

Lina zgoła odmienny film lecz nie wypada się zgodzić że lepszy od Urzeczonej.
Dodał bym jeszcze że film jest bardzo symbolistyczny i to daje mu wiele.
Najbardziej spodobały mi się wizja snu i scena z mlekiem i brzytwą.

Scena ze snem stworzona przez samego Salwadora Dali naprawdę pięknie wpisuję się w obraz filmu.
S. Dali przemycił w tym śnie swe ulubione motywy, czy scena z gałką oczną przecinaną nożycami nie przypomina początkowej sekwencji z Psa andaluzyjskiego ?

VenusInFurs

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones